Gerçek Uzmanlar Konuşuyor:

Gerçek Uzmanlar Konuşuyor:

Linda Shalabi

Community

Linda Shalabi profesyonel hizmetlerini ustalıkla ortaya koyan, kanlı, canlı bir örnek. İsveçli saç stilisti, New York moda sahnesinin, modeller ve "influencer"ları, #wokeuplikethis yataktan kalkmış gibi saçlarla çok daha iyi görünüme kavuşturan, doğal, yaşanmışlığa sahip saç uzmanı. Kendi uzun ve kahverengi saçlarını kullanma biçimi onun rahat stil felsefesini yansıtıyor: sağlıklı ve doğal ve serbest. Profesyonel uzmanlığı, kendi stili ve pozitif yaklaşımı ile Linda, Authentic Beauty Movement'ın yönlendirici gücü ve herkesi kendi iç güzelliğini kucaklaması için cesaretlendiriyor. Authentic Beauty Concept fotoğraf çekimi için Chloe Nguyen'in ve Erika Palkovicova'nın saç stilini belirlerken bu ilkeyi uygulayarak modellerin kendi saçlarının doğal dokusunu ve güzelliğini öne çıkardı. Harper's Bazaar, L'Officiel, Vogue Taiwan ve W Magazine için gerçekleştirdiği editoryal çalışmaları da, saç stilistliğini yaptığı her bir bireyin güzelliğini en iyi şekilde ortaya çıkarma arzusuna dayanıyor.

En  doğal saç sırlarını keşfetmek, kendisi ve müşterileri için otantik görünümleri nasıl yaratabildiğini öğrenmek için Linda ile konuştuk.

Authentic Beauty Concept: Otantiklik size ne ifade ediyor?

Linda Shalabi: Benim için bu orijinal olmak, kendi yolunuzu takip etmek ve kendi doğrunuzu izlemektir...ve bu herkes için farklıdır. Sadece içgüdülerinizi izleyin. Örneğin her zaman saç ve moda üzerine çalışmak istediğimi biliyordum, bu yüzden bu yolu takip ettim. Bence bu, kendime karşı dürüst olmaktır.

İşlerinizde yaratıcı otantikliği nasıl ifade edersiniz?

Sanırım işlerimin, çoğunlukla oldukça doğal ve sade olduğunu söylemek doğru olur. Çoğu zaman bir model stüdyoya geldiğinde, saçı ve makyajı yapılmadan önce ne kadar muhteşem göründüğünü düşünürüm. Bazen sadece bir adım geri çekilip, o kızın çok fazla şeye ihtiyacı olmadığını fark etmeli ve aşırıya kaçmamak için cesarete sahip olmalısınız. Olduğu gibi bırakın. 

Bence şu anda moda doğal ve saf gerçekliğe doğru yönleniyor. Bu yeni bir şey yaratmaktansa, kişinin bireyselliğine odaklanmak ve doğal güzelliğini alıp bununla çalışmak anlamına geliyor. 

Linda Shalabi Styling

Kendi tarzınız hep böyle doğal mıydı?

Biliyorsunuz, doğal saçları seviyorum. Ama bence herkesin kendi tarzı olmalıdır ve herkes doğal bir görünüme sahip olmak istemeyebilir, öyleyse neden yeni bir şey denemeyesiniz? Büyürken çılgın saç renkleri ve çılgın saç stilleri deneyimleyip, çok fazla makyaj yaptım, ama artık daha olgun olduğum için doğal güzelliği benimsemeye başladım. Saçıma pek fazla şey yapmıyorum ve bu stili seviyorum. 

Doğal güzellik ile otantik güzellik arasındaki ilgi nedir?

Otantik güzellik benim için kendine güvenmektir. Bu tonlarca makyaj yapmak ya da hiç makyaj yapmamak anlamına da gelse, siz rahat olduğunuz sürece bir sorun değildir. Bence bu otantiktir. Çok makyaj yapan birini yargılamam. Eğer bu şekilde rahat ve güzel hissediyorsanız böyle yapın. 

Linda Shalabi Interview

Azaltılmış lüks sizin için ne ifade ediyor?

Sanırım hayatta önemli olan şeylere daha fazla odaklanmayı. Sosyal medya ve materyalistliğin çok ön planda olduğu bir çağda yaşıyoruz ama bunların hiçbiri kendinizi iyi hissetmiyorsanız önemli değildir. Benim için güzellik içten gelir. Huzurlu hissetmeniz ve çevrenizdeki insanlara karşı nazik olmanız gerekir. 

Kişisel bakıma ilgi duyuyorum, saç takviyesi tabletleri alıyorum, doğal saç maskeleri yapıyorum ve kendimi iyi hissettiren şeyler yapıyorum. Meditasyon ve yoga yapıyorum ve bence bu tür bir güzellik içten gelir. İyi hissettiğinizde, kendinize iyi bakarsınız, dışta çok bir şey yapmanız gerekmez.

Modern bir saç dokusunu nasıl yaratıyorsunuz?

Özenle seçilen ürünlerden, doğru miktarda kullanarak hafif bir doku yaratıyorum. Saça biraz hareketlilik katmak istersem, saçı maşayla hafifçe kıvırır, sonrasında biraz parlaklık eklerim. Bence en modern şey, sahip olduklarınızı kullanmak ve çok karmaşık hale getirmemektir. 

Kişiliğin güçlü bir görünüm ile parlamasını nasıl sağlıyorsunuz?

Kadınların kendi saç dokuları ile çalışıyorum. Bir saç stili her zaman, her kadın için doğru olmayabilir. Her kadın için farklı teknikler ve farklı ürünler kullanmalısınız, çünkü bu iş oldukça kişiye özeldir. 

Linda Shalabi’den uzman ipuçları ve ürün önerileri:

Indulging Fluid Oil ürününü sonlandırma ürünü olarak kullanın.
"Saçın çok kuru olduğunu hissediyorsanız ve biraz ayrım oluşturmak isterseniz, görünüme son halini kazandırmak için bunun gibi bir ürün ekleyin." 

Kıvırcık saçları Hydrate Cleansing Conditioner ile yıkayın. 

“Kıvırcık saçlar doğal olarak kuru olduğu için çok fazla şampuan kullanmaya gerek olmadığını keşfettim. Fazla yıkarsanız bu zarar verebilir, onun yerine saçı saç kremi ile temizleyebilirsiniz, bu sayede saçları temizlerken nemlendirmiş de olursunuz."

Silikon ve paraben içermeyen saç bakım ürünleri ile saçlarınızın hafifliğini koruyun.

"Saç bakım ürünlerinin içinde ne olduğuna dikkat ederim ama içlerinde ne olmadığına daha da çok dikkat ederim. Silikon ve paraben içermeyen formüller saçı daha hafif hale getiriyor, çok fazla ağırlaştırıp söndürmüyor ve saçın üzerinde bir film tabakası yaratmıyorlar." 

Yıkamalar arasında kuru şampuan kullanın.

"Saçımı haftada iki veya üç kez yıkıyorum ve aralarda kuru şampuan kullanıyorum."

#AuthentIc­Beauty­Movement
#MYBELIEF