Kendinizi İfade Edin: Yaratıcılık ve sanat süreciniz nasıl?

Kendinizi İfade Edin: Yaratıcılık ve sanat süreciniz nasıl?

Otantik Güzellik Hareketi'nden altı influencer, bize sanat ve beceri fikirlerini nasıl hayata geçirdiklerini anlatıyor

Hikayeler
Igor Josifovic iç mekan tasarımlarında yaratıcılık ve sanat sürecinde bitkilerden faydalanıyor
Igor Josifovic, yaratıcılık ve sanat süreciniz nasıl?
 

Bir kitaba yardımcı yazar olarak katkıda bulunmuş, kendi başarılı blog'unu yöneten ve aynı zamanda iç mekan tasarımı konusunda sosyal medya yöneticisi olarak çalışan biri olarak Igor Josifovic'in yaratıcılık ve sanat sürecinde çok sayıda ilham kaynağı var.

1. İçimizdeki yaratıcılık: "İnsanlara yalnızca onlara gösterdiğim yaratıcılığı aramaları için değil, aynı zamanda kendi içlerinde kendi yaratıcı otantikliklerini bulma arayışına çıkmaları yönünde de ilham vermek istiyorum."

2. Yaratıcı ilham: "Yaratıcılığı yalnızca kendi içimde değil, okuyarak, yoga yaparak veya sadece doğa yürüyüşü yaparak dışarıdaki ilham kaynaklarında da buluyorum."

3. Bir önsezi: "Bence kendi içlerine bakıp duygularını dinleyen herkes, çok otantik bir şekilde yaratıcı olabilir."

Igor Josifovic'in bitkilerden ilham alan iç mekan tasarımları hakkında daha fazlasını buradan öğrenin.

Jessica Skye yaratıcılık ve sanat sürecinde yoga ve müzikten faydalanıyor
Jessica Skye, yaratıcılık ve sanat süreciniz nasıl?
 

Jessica Skye tam anlamıyla tuttuğunu koparan biri. DJ, başarılı bir yoga öğretmeni ve Fat Buddha Yoga stüdyosunun sahibi olarak, muhteşem çalışmaları kapsamındaki yaratıcılık ve sanat sürecinde organik yöntemlerden faydalanıyor.

1. Sanat ve beceri: "Benim çalışmalarım hem sanat hem de beceri olarak değerlendirilebilir. Müzik sanattır. Üretim beceridir. Bir yoga alanı oluşturmak sanattır. Yoga dersi vermek beceridir."

2. Duygusal ilham: "Beni duygular harekete geçirir. Duygu uyandıran her şeyden ilham alırım."

3. Saf ve dürüst: "Yoga en saf aktivite türü ve hayal edebileceğiniz en otantik iş. Müzik ve yoga çalışmalarımda filtresiz bir yaklaşıma sahibim. Ne görürseniz gerçekten de onu alıyorsunuz. Kendimin, diğerlerinin ve hayattan almak istediklerimin farkındayım. Kendime karşı dürüst olduğumdan ve tüm işlerimi bana göre otantik bir şekilde yaptığımdan emin olmak için her şeyi bir arada götürüyorum."

Jessica Skye'ın yogadan, müzikten ve seyahatten nasıl ilham aldığını öğrenin. 

Yanina Trapachka geleneksel sanatkar tanımına meydan okuyor
Yanina Trapachka, yaratıcılık ve sanat süreciniz nasıl? 

 

Yanina Trapachka, sanatkar tanımına dair geleneksel düşünce biçimimize meydan okuyan Polonyalı bir moda editörü ve ajans sahibi. Yaratıcılık ve sanat sürecinde faydalandığı ilham kaynaklarını öğrenmek için okuyun.

1. Aşk ve tutku: "İşimin en iyi tarafı, sevdiğim şeyleri yapma, hayallerimden ilham alan projeler yaratma ve her şeyi gerçek bir tutkuyla yapma fırsatı bulmam. Vizyonuma güvenen ve yaratıcı sürecime inanan insanlar eşliğinde, işleri kendi yöntemlerimle yapabilmeyi seviyorum."

2. İnsan faktörü: "En büyük ilham kaynaklarım çalıştığım insanlar, üzerinde çalıştığım projeler ve seyahat ettiğim yerler."

3. Sosyal medyada sanat: "Sosyal medyada yaratıcı içerik oluşturmak bir sanat biçimi haline geldi. Instagram için oluşturulup Instagram'da yayınlanan bir fotoğraf veya videonun yarattığı etkiyi gördüğümde ufak bir sanat eseri etkisi yaratıyor."

Yanina Trapachka'nın Varşova'daki yaratıcı yaşamı hakkında daha fazlasını öğrenin. 

Astrid Eudeline'ın sanat ve beceri fikirleri genellikle kağıtla ilgili
Astrid Eudeline, yaratıcılık ve sanat süreciniz nasıl?
 

Astrid Eudeline, muhteşem bir kendin-yap (DIY) blogger'ı, moda stilisti, stop motion yapımcısı, kağıt sanatçısı ve yazar. Fransız sanatçı, yaratıcılık ve sanat sürecinde hem geleneksel hem de yaratıcı yöntemlerden faydalanıyor.

1. Temeller: "Yeni bir DIY projesi başlatmak istediğimde, sadece kendim için bir şeyler mi yarattığıma yoksa bir başkasıyla birlikte mi çalıştığıma bağlı olarak sürecim çok farklı olabiliyor. Örneğin, Authentic Beauty Concept ile bir kağıt sanatı projesi üzerinde çalışmaya başladığımda, sonuçların minimalist ve benzersiz olması için saf pastel renkli kağıtlarla çalışacağımı biliyordum."

2. İlham bulma: "Fikirlerimi yazarak ve bazı konseptlere dair karalamalar yaparak işe başlıyorum. Daha sonra fikirlerimle uyuşan ilham kaynakları bulmak için internete giriyorum. Pinterest'i epeyce kullanıyorum ve farklı renkleri veya materyalleri nasıl bir araya getireceğimi görmek için ilham panoları oluşturmayı seviyorum." 

3. Yaratıcılık ve sanat: "Son olarak fikrimi kağıda çiziyorum veya bilgisayarda taslağını çıkarıyorum, yaratmam için gerekli olanları satın alıyorum ve ihtiyacım olan tüm materyal ve araçları edindikten sonra yaratmaya başlıyorum."

Astrid Eudeline'ın kağıt sanatı hakkında daha fazlasını buradan okuyun.

Christine Friberg'ün sanatkar tanımı biraz farklı
Christine Friberg, yaratıcılık ve sanat süreciniz nasıl?
 

Christine Friberg, sanatkar tanımına dair geleneksel düşünceye de meydan okuyor. İsveçli moda stilisti, yaratıcılık danışmanı, kulüp organizatörü ve DJ, yaratıcılık ve sanat sürecine dair son derece modern bir yaklaşıma sahip.

1. Liderlik: "Her zaman liderlik edip inandığım şeyler konusunda fark yaratmaya ve etrafımda görmek istediğim değişimin ta kendisi olmaya çok hevesliydim."

2. Başkalarına ilham vermek: "Bana göre güç, insanların daha iyiye doğru fark yaratmak adına güçlerini bulmalarına yardımcı olan ilham ve gücün kendisi olma isteğinden geliyor."

3. Kızlarıma rol model olmak: "İki kız annesi olmak da büyük bir rol oynuyor. Kızlarımın, istedikleri kişi olabileceklerini, istediklerini yapabileceklerini ve bir yandan da iyi örnek olabileceklerini bilmelerini istiyorum. En güzeli de, kendi yolumda ilerlediğim için benimle gurur duymaları. Ben de onların aynısını yaptıklarını görmeyi isterim."

Ina Lekiewicz, Authentic Beauty Concept formüllerinden birindeki temel bileşenin kokusunu deneyimliyor
Ina Lekiewicz, yaratıcılık ve sanat süreciniz nasıl?
 

Ina Lekiewicz Londralı bir moda fotoğrafçısı ve kendi dergisi olan Unpolished'in yaratıcısı. İsminden de anlaşılacağı gibi, Ina'nın dergisi, moda fotoğrafçılığında daha çok görmek istediği otantik güzelliğin bir kanıtı. Ina'nın fotoğrafçılıktaki yaratıcılık ve sanat sürecini öğrenmek için okuyun: 

1. Analog fotoğrafçılık: "Bu bana oldukça özgürlük kazandırıyor ve dijital, aşırı işlenmiş fotoğrafçılığa göre daha zengin bir ruha sahip."

2. Minimal rötuş: "Rötuşu mümkün olduğunca minimal tutmaya çalışıyorum ve güzelliği doğal, sinematik durumlarda buluyorum."

3. İlham: Ina ve çalışmaları birçok günlük şeyden ilham alıyor. "İlham kaynağım seyahat, sanat, günlük yaşam ve tanıştığım insanlar olabilir."

Yaratıcılık ve sanat süreciniz nasıl? #authenticbeautymovement hareketinin altı üyesine yaratıcı otantiklik hakkındaki görüşlerini sorduk

#AuthentIc­Beauty­Movement
#MYBELIEF