Farkındalık, diplerde başlar

Farkındalık, diplerde başlar

Baş masajının bir saç randevusunun en önemli noktası olduğu evrensel olarak kabul edilen bir gerçektir - peki salondan ayrıldığımızda baş derisi neden bu kadar az ilgi görüyor?

Mindful Experience

En sevdiğiniz, salondaki beş dakikalık saç yıkama mutluluğu sadece rahatlama ve şımarma ile ilgili değildir; kuaförler ayrıca baş derisi bakımının sağlıklı bir saç rutininin temeli olduğunu bilirler. Nazik bir saç bakımı faydalıdır, ancak sağlıklı bir baş derisi, kelimenin tam anlamıyla güçlü, güzel saçların temelini oluşturur, bu yüzden biraz daha fazla ilgiyi hak etmiyor mu?

Hydrate

Yüzümüz ve vücudumuz söz konusu olduğunda cilt bakım rejimlerimizi iyileştirmek için zaman ve çaba harcıyoruz. Fakat cildimizin geri kalanının bir uzantısı olduğu gerçeğine rağmen baş derisine yeterli özeni göstermiyoruz. Vücudumuzun herhangi bir yerindeki cilt gibi, baş derisi de sağlığını korumak için temizleme, peeling, masaj ve neme ihtiyaç duyar.

Baş derisindeki cilt, vücudun başka yerlerine göre daha hassastır ve daha fazla sayıda yağ bezleri, ter bezleri ve foliküllere sahiptir. Baş derisi hassastır ve ürün birikmesi, sert su ve şekillendirmeden kaynaklanan aşırı ısı ile bir araya geldiğinde, hassas hissetmesi şaşırtıcı değildir.

Cilt bakımı rutininiz genellikle yatıştırıcı ama problem çözücü bir maske ile başlıyorsa, faydaları biliyorsunuzdur - öyleyse neden aynı mantığı uygulayarak ve saç için cilt bakımından ilham alarak baş derinizin beslenmesini sağlamıyorsunuz? Yeni Hydrating Jelly Mask ile farkındalık sağlayan bir baş derisi masajı yapın, yavaş ve sıkı hareketlerle uygulayarak saç yıkama sürecini küçük bir spa anına dönüştürün. İyi bir baş derisi masajı, mutlu hissettirmenin yanı sıra, hedefe yönelik bir yüz bakımı gibi de hareket eder: kan akışını ve sağlıklı dolaşımı destekler.

Hydrating Jelly Mask, içeriğindeki Spirulina ve Aloe Vera sayesinde, hafif ve ferahlatıcı bir dokuya sahiptir, ancak yine de baş derisine ihtiyacı olan nemi kazandırır. Baş derisine yoğun bakım hissi bırakmanın yanı sıra, dış etkenlere karşı koruma sağlar ve sağlıklı bir görünüm için saça parlaklığını geri kazandırır. Saçın yumuşaklığını daha da artırmak için durulanmayan ürünlerimizden biriyle birleştirin.

Baş derinize bakım yapmak, sadece yatıştırılmış, beslenmiş bir cilt sağlamakla kalmaz; ayrıca saçın daha iyi görünmesi ve daha sağlıklı uzamasını teşvik edecektir. Baş deriniz önemlidir - bu yüzden ona hak ettiği özeni gösterin.

#AuthentIc­Beauty­Movement
#MYBELIEF