Gerçek Uzmanlar Konuşuyor: Backstage kuaförü Adam Garland

Gerçek Uzmanlar Konuşuyor: Backstage kuaförü Adam Garland

İngiliz Kuaförden: farkındalık, saf güzellik, "filtresiz" tavrı ve otantik saç

İnsanlar

Adam Garland gerçekten de evden çok uzak değil. Somerset sahilindeki küçük bir sahil kasabasında büyüyen Garland, iki saatlik tren yolculuğu uzaklığındaki Londra'da yaşıyor ve çalışıyor. Mecazi olarak konuşursak, backstage kuaförü aslından evden çok uzaklaştı. Kuaförlük, güzellik veya moda endüstrileri konusunda pek bir şey bilmeden büyüdü. Ancak Weston-super-Mare'ın havasında herhalde bir şeyler vardı ki genç Adam ilk işine 14 yaşında yaşadığı yerdeki bir kuaför salonunda başladı. 35 yaşında saç stilistliğine hala tutku duymasının yanı sıra kız kardeşi de kuaför. Adam onun yorumuyla "bazen fazla seviyor", ama 20 yıllık saç güzelleştirme geçmişi ona etkileyici bir portföy kazandırdı. Editoryal çalışmaları Elle, Harper’s Bazaar, L’Officiel ve Vogue gibi pek çok derginin sayfalarında yer aldı. İngiliz backstage kuaförü tarafından saçları şekillendirilen modeller ve ünlüler tüm dünyadaki podyumlarda ve kırmızı halılarda yürüdüler. Röportajımızda neden Otantik Güzellik Hareketine katıldığını, nelerin ona ilham verdiğini ve Authentic Beauty Concept Mementosu'nun onun için kişisel olarak neden önemli olduğunu açıklıyor.

Yıkamadan bakıma, mementodan otantik saç şekillendirmeye. Adam’in otantik imzasını keşfedin.

Authentic Beauty Concept: Profesyonel olarak size neler ilham veriyor? 

Adam Garland: Dün öğle yemeğine gitmek için yürüyorduk ve bir mağazada harika bir saç şekline sahip bir heykel gördük. Gözüme takıldı ve resim çekmek için durdum. Bu şekilde her yerde her an ilham alabilirim. Bu tamamen zihni açık tutmakla ilgili bir şey. Profesyonel açıdan ise bana ilham vermiş olan ve ilham vermeye devam eden kişiler, esas akıl hocalarımdan biri olan makyaj sanatçısı Lan Grealis gibi kişilerdir. Bu insanlar bana rehberlik eden ve kariyerim boyunca beni destekleyen kilit kişiler olmuştur. Beni olduğum gibi gördüler ve beni çok otantik bir şekilde desteklediler.

Sizin için saf güzellik nedir? 

Kulağa çok ucuz gelecek ama mutluluk güzeldir. Hayatı yaşamak, günün tadını çıkarmak ve pozitif yönleri görmek. Bence bu sektörde mütevazı kalabilmek, akıl sağlığının ve farkındalığın bilincinde olmak çok önemli. Etrafımda böyle bir enerjinin ve bu tür insanların olmasını seviyorum. 

Çalışmalarınızda saf güzelliği nasıl elde ediyorsunuz? 

Bir kadının her zaman güzel hissetmesini ve görünmesini sağlamak istiyorum, en önemlisi budur. Elimizdekilerle çalışmayı ve bir şeyleri aşırı karmaşıklaştırmamayı da seviyorum. Sette bu, "Çok fazla şeyi değiştirmemiz gerekmez. Bu kadın harika gözüküyor. Biraz şuraya biraz da buraya bir şeyler ekleyelim ama gelirken taşıdığı güzelliği bozmayalım," deme cesaretidir.

Bu, "filtresiz" tavrınıza uyuyor mu? 

Şu anda hepimiz dönüp dolaşıp filtrelere geliyoruz. Instagram kullanmaya ilk başladığımda rötuşlama ve filtreleme için neredeyse 15 dakika geçirmekten suçluluk duyuyordum. En popüler ünlülerin bazılarıyla çalışıyorum ve şu anda endüstriye nasıl yanıt verdiklerinin son derece farkındayım. Filtrelerini azaltmalarını ve kusursuzluğu daha az takıntı haline getirmelerini gerçekten yenileyici bir tavır olarak görüyorum. Herkes bir şeyleri biraz geriye almaya çalışıyor.

"Güzelliğin kuralları yoktur" sözünün sizin için anlamı nedir?

Bence geçmişe baktığımızda eskiden daha dar bir şekilde tanımlanmış güzellik standartlarının nasıl esnek hale geldiğini anlayabiliriz. 20. yüzyılın her on yılı için genel bir kimliği tanımlayabilirsiniz ve 60'lardan 90'lara kadar tüm akımların mirasına sahibiz. Bugün bu öğelerin tümünü kullanabiliyoruz ama kendimizi kendi istediğimiz şekilde ifade etme konusunda özgürüz. Bir sanatçı olarak geçmişe göndermelerden ilham almayı seviyorum, onları birleştiriyorum ve onlara bir farklılık katıyorum. Onlarla kısıtlanmadan bir göndermeler kataloğuyla çalışmak, ayrıca yetişmekte olan sonraki nesil için de heyecan verici. Hiç kural olmadığında kendi görünümümüzü oluşturmak için istediğimizi alıp kullanabiliriz. 

Otantik Güzellik Hareketi'yle nasıl bir ilişkiniz var?  

Bir hareket fikrini harika yapan şey, hareketin sadece ürünlerle ilgili olmamasıdır. Authentic Beauty Concept'in bir parçası olmak, hareketin de bir parçası olmaktır. Daha fazla diyalog kurmak isteyen kişiler için çok güç katan bir şeydir. Kişisel olarak ben, farkındalık özelliğini gerçekten seviyorum. Bu her gün meditasyon ve pozitif düşünme yoluyla uyguladığım bir şey. Bence dışa odaklı bir dünyada duygusal sağlığın ve iyi olmanın  bilincinde olmak, dışarıyı daha az düşünmek ve içeriyi daha çok düşünmek önemlidir. Bu benim için gerçekten otantiktir.

Authentic Beauty Concept Mementosunu bu kadar özel yapan nedir?

Salon işlemlerimizin de adı olan "Memento", saç yıkamanın ve şekillendirmenin ötesine geçer, bu kendi içimizde bir deneyimdir. Müşteriye bir göz maskesi verilir ve gevşetici müzikler veya gürültü önleyici kulaklıklar önerilir, bu da salon deneyimini başlatmanın harika bir yoludur. Daha da iyisi, bu düşünce yapısını deneyimin sonuna yerleştirmemizdir. İnsanlar bu aşamada dahil olmaya başlayabiliyorlar ve bu, topluluğa katılmaya kadar ilerliyor. Bunun sonraki birkaç yıl içinde nereye varacağını görmek gerçekten heyecan verici olacak.

Authentic Beauty Concept saçının verdiği hissi nasıl tanımlarsınız? 

Bu ürünlerle çalışmak harika. Benim estetik anlayışıma çok uyan bu yapılmamış saç görünümünü yaratmamı sağlıyor. Ürünlerle katmanlar oluşturma üzerinde çalıştım. Saç mükemmel bir şekilde sabitleniyor, fakat bu üzerinde çalışılabilir bir sabitlenme veriyor. Bir kuaför olarak ayak üstü bir şeyleri hızla değiştirebiliyor olmam lazım, bu yüzden bu ürünlerin sağladığı etkilerden memnunum.

İnsanlar bir kuaför olarak çalışmalarınızı nasıl fark ediyorlar? 

Birlikte çalıştığım insanlar, akıl hocalarım ve kariyerimde beni yönlendirmiş olan insanlar bana tekrar tekrar özel bir dokunuşum olduğunu söylediler. Bu yüze düşen bir bebek saçı tutamı ya da biraz hareketli bir at kuyruğu olabilir veya bir ürün uygularım. Bunu gerçekten mütevazı buluyorum ve insanların bunu fark etmesinden dolayı onur duyuyorum. Her müşteriye bireysel olarak yaklaşıyorum, kişiyle bağlantı kuruyorum ve soru sormayı seviyorum. Bir insanı rahat hissettirmek, istediğim kadar çok yaratıcı özgürlüğe ve kontrole sahip olmamı sağlıyor ve bu gerçekten önemli.

İngiltereli kuaför ve AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT Global Sözcüsü Adam Garland'ın ürün yelpazesinden özenle seçtiği ürünleri kullanarak nasıl vintage esintili dalgalar yarattığını izleyin... Bu canlı görünüm için Adam, yeni yıkanmış bir saçı Flawless Primer ve Shaping Cream ile hazırlıyor, dalgalar yaratılmadan önce Working Hairspray kullanarak esnek bir tutuş sağlıyor. Adam pürüzsüz, parlak ve yumuşak bir sonuç için Glow Touch'ı tercih ediyor.

İnsanlar

AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT Global Sözcüsü Adam Garland'ın, bu kusursuz bir şekilde kusurlu olan, kısa saç topuzunu nasıl elde ettiğini görün. Adam, öncelikle saçı Amplify Mousse ile nemlendiriyor, daha sonra saç kurutma makinesi kullanarak saçın hacmini arttırırken Dry Shampoo ile saçı kontrol altında tutuyor. Son görünümü elde etmek için saç Working Hairspray ile sabitleniyor, Glow Touch ile son dokunuşlar yapılıyor ve küçük, zarif fön dokunuşlarıyla tamamlanıyor.

İnsanlar

AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT Global Sözvüsü ve ünlü saç artisti Adam Garland'ın, zahmetsizce ve pürüzsüz bir şekilde arkaya doğru taradığı bu stili yaratmak için yenilikçi teknikleri nasıl kullandığını keşfedin… Burada Adam, kuru saçı Strong Hold Hairspray ile hazırlıyor, ürünün şişesiyle saçın arka kısımlarını düzleştirip, ısıyla şekillendirmeye geçmeden önce saça şeklini veriyor. Dokuyu belirginleştirmek için, Shaping Cream ile saçı yatıştırıyor ve saçın uçlarını hafifçe kontrol altına almak için Flawless Primer uyguluyor. Sonlandırma olarak Adam, Working Hairspray ürününü daha sıkı bir görünüm için saçın ortalarına doğru uyguluyor.

İnsanlar

AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT Global Sözcüsü Adam Garland, uzun, gizlenmiş bir örgünün zamansız ve otantik tarzda nasıl kısa saç yanılsaması verebileceğini gösteriyor… Uzun, salaş bir örgü yaptıktan sonra Adam, klasik bir bob şekli oluşturmak için saçı yukarı ve aşağı katlarken, tutuş sağlamak için Dry Shampoo kullanıyor. Strong Hold Hairspray, stili daha uzun süre sabitlemek ve aynı zamanda yumuşak bir tutuş elde etmek için kullanılıyor. Adam, görünümü dengelemek için, saçı ısı ile şekillendirerek ince bir dalga ekliyor.

İnsanlar

İngiltereli kuaför ve AUTHENTİC BEAUTY CONCEPT Global Sözcüsü Adam Garland, sadece iki yüksek performanslı şekillendirme ürününü kullanarak uzun saçlarda saça nasıl hareket ve şekil verildiğini gösteriyor... Bu görünüm için Adam, uzun saçları Dry Shampoo ile hazırlıyor ve saçı hacimlendirmek ve dokusunu pürüzsüz hale getirmek için parmak uçlarıyla diplere uyguluyor. Doğal görünümlü hacimli bir stil için daha sonra saçı bölümlere ayırıyor. Strong Hold Hairspray, hacmi sabitliyor ve saç fırçalanarak dağınık bir görünüm kazanıyor.

İnsanlar

AUTHENTİC BEAUTY CONCEPT Global Sözcüsü Adam Garland gibi siz de uzun saçların doğal akışından ilham alın ve zahmetsiz bir stille dokunulası ve belirgin saçlar yaratın... Adam, saçın uzun kısımlarını dalgalandırmadan ve fön ile sabitlemeden önce, kuru yapıda olan ve koruma sağlayan Flawless Primer ile hazırlıyor. Saçı fönledikten sonra vigo ile şekillendirerek, doğal görünümlü dalgalar yaratıyor. Adam, parlak bir görünüm için Glow Touch'ı yumuşak hareketlerle dağıtıyor.

İnsanlar

#AuthentIc­Beauty­Movement
#MYBELIEF